середа, 11 квітня 2018 р.

Педагогічні читання у Макарівському НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія»


   

     Під час весняних канікул, 10 березня 2018 року, на засіданні Шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного напрямку у Макарівському НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» відбулися педагогічні читання на тему «Сучасні технології навчання та виховання в умовах упровадження концепції Нової української школи».

     З доповідями виступили вчителі історії. Ковалінська Маргарита Михайлівна, яка звернула  увагу присутніх на складових Концепції нової української школи та завданнях які стоять перед сучасними педагогами на порозі змін.
    
   Булах Андрій Васильович розповів про необхідність формування в учнів ключових компетентностей, які допоможуть їм використовувати знання на практиці, а не знати лише теорію.

   Також розповів про основні сучасні інноваційні технології навчання та виховання,без використання яких буде неможливо впроваджувати Концепцію нової української школи в дію. Серед  названих технологій були названі
       - Групові (колективні) технології.
       - Відкриті школи.
       - Технології індивідуалізації процесу навчання.
       - Ігрові технології навчання.
       - Інтерактивне навчання.
       - Інтегровані технології.
       - Мультимедійні технології.
       - Мережеві технології.
     Булах Андрій Васильович також розповів про власну практику впровадження інновацій, зокрема інтерактивних технологій у навчання та виховання учнів, проведення міжпредметних зв’язків та вмінні використання учнями знань на практиці.
   
 Подальша робота Шкільного методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного напрямку проходила у формі бесіди, до якої активно долучилися вчителі зарубіжної літератури Теремок Валентина Володимирівна та Тимощук Галина Андріївна. Вони розповіли про свою практику використання інноваційних методів. Звернули увагу на позитивних моментах технологій «Шести капелюхів» ,  роботи в групах, проектних технологій, необхідності володіння вчителем сучасними мультимедійними технологіями навчання дітей.
       Соціальний педагог та вчитель суспільствознавчих курсів за вибором Фіялко Ольга Сергіївна наголосила на необхідності встановлення більшої довірливості у стосунках вчитель-учень, більшого демократизму в середовищі учнівства та дотримання прав як учнів, так і батьків, і вчителів, принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).
       Оскільки Нова українська школа буде працювати на засадах особистісно орієнтованої моделі освіти, у рамках якої школа максимально враховує здібності, потреби та інтереси кожної дитини, на практиці реалізуючи принцип дитиноцентризму.  До учителів ставиться вимога навчитися, як плекати гідність і віру учнів у себе, організовувати  навчання учнів відповідно до нових стандартів освіти.
       Таким чином, одним з найважливіших стратегічних завдань на сьогоднішньому етапі модернізації вищої освіти України є забезпечення якості підготовки спеціалістів на рівні міжнародних стандартів. Розв'язання цього завдання можливе за умови зміни педагогічних методик та впровадження інноваційних технологій навчання.

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів


   
      З  метою  вшанування пам’яті жертв нацизму, в’язнів «таборів смерті»,  та привернення уваги  учнівської  молоді до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни, 6 квітня в 11 класі Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» під керівництвом вчителя історії Булаха Андрія Васильовича пройшов  виховний захід «11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів».




     Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. 


    
      Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. І відтоді, ця пам’ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу.
      Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень.






      Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені.
      На території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів, на території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених, три з яких були розташовані в Києві. Це концтабори «Сирецький», «Бабин Яр» та «Дарницький».  
       В цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в фашистських концтаборах.  Україна разом з цілим світом вклоняється людям, які пройшли через пекло фашистських концтаборів. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.



     Під час виховного заходу учні ще раз згадали назви найбільших німецьких  таборів смерті в Європі та на території  України, переглянули фотографії та тематичні друковані праці присвячені вивченню масового винищення людей у роки Другої світової війни, висловили власні думки щодо порушення прав людини в місцях примусового утримання людей.



      Уклонімося мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору задля збереження історичної пам’яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

вівторок, 3 квітня 2018 р.

Зустріч випускників у Макарівському НВК "ЗОШ І ступеня - районна гімназія"


      
        31 березня 2018 року у Макарівському НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» відбулася зустріч з випускниками. На теплий  вечір зустрічі були запрошені випускники 1993, 1998, 2003, 2008, 2013, 2017років  та їхні класні керівники, а також учителі, що навчали цих учнів.
 Ведучими на святі були одинадцятикласники  Бугайчук Олександр та Кириленко Дарина, які керували справами.  






На початку зустрічі з найщирішим вітальним словом звернулася до всіх присутніх директор Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» Ащенко Надія Василівна. Вона згадала деякі яскраві та  кумедні моменти з часу навчання  випускників-ювілярів. Від чого стало у залі тепліше та яскравіше, а випускники минулих років стали почуватися більш невимушено.









         Наступним стала демонстрація спеціального випуску «Шкільних новин» дитячої телестудії «1+2» телекомпанії «Авіс» про Макарівський НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія». Ведучі учениці та учні 8-10 класів провели екскурсію навчальним закладом, задаючи одночасно запитання про минуле того чи іншого куточка навчального закладу або історії школи. «Шкільні новини» викликали посмішки, яскраві емоції у всіх присутніх та обговорення відповідей на запитання.

Проведена перекличка випускників показала, що найчисельнішими на святі делегаціями є випускники 1998 та 2008 років, тобто 20-ти  та 10-тирічні ювіляри.Традиційно випускників по роках разом з класними керівниками запрошували на сцену, де вони мали нагоду відповісти на цікаві та веселі запитання про їхнє навчання в школі. 



  Випускники 1993 року та їх класні керівники: Пужайло Василь Федорович та Хубулава Надія Борисівна.


















Випускники 1998 року та їх класні керівники: Онищук Валентина Олександрівна та Хубулава Надія Борисівна.



Випускники 2003 року та їх класні керівники: Тимощук Галина Андріївна та Юхименко Валентина Дмитрівна.

Випускники 2008 року та їх класні керівники: Харчишина Людмила Іванівна та Дзюба Валентина Сергіївна.  

         Між кожним випуском на сцені виступали учні навчального закладу та самі колишні випускники, даруючи присутнім пісні та танці. Від вечора-зустрічі всі присутні отримали велике задоволення.