пʼятниця, 25 травня 2018 р.

ЗНО з української мови та літератури



 

 24 травня, відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури.



  Допуск абітурієнтів до пункту тестування тривав  з 10:15 до 10:50, початок зовнішнього незалежного оцінювання – 11:00.
   На виконання сертифікаційної роботи з української мови і літератури  відводилося  180 хвилин. Загальна кількість завдань роботи – 58. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 104.
   Тест ЗНО з української мови складається з трьох частин: •Частина 1 містить 33 завдання різних форм;  •Частина 2 «Українська література» містить 24 завдання різних форм; •Частина 3 «Власне висловлення» містить одне завдання відкритої форми. Відповідь на це завдання записується в бланку відповідей Б.

    Результат виконання завдань частин 1 і 3 буде зараховано як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи закладів освіти 2018 року.
    Результат виконання всіх завдань сертифікаційної роботи буде використано під час прийому до вищих навчальних закладів.
    Засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з української мови і літератури відбудеться до 14 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 15 червня.

 У 2018 році складали ЗНО з української мови та літератури всі  19 випускників Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія». Пунктом тестування була визначена Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  №4. До пункту тестування випускники були довезені вчасно водієм шкільного автобуса Литвином Віктором Миколайовичем. В дорозі дітей супроводжував класний керівник Булах А.В.
 Загалом настрій у дітей був піднесений. Проходженням  тестування більшість дітей задоволені.

вівторок, 22 травня 2018 р.

Початок основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.


      В Україні у вівторок, 22 травня, тестуванням з математики почалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
      Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.
      У повідомленні центру зазначений перелік документів, за наявності яких учасників допускають до складання ЗНО:
- оригінал Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
- паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
- запрошення-перепустка для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.
       У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде.
       Випускникам радять брати з собою на ЗНО дві-три ручки з чорнилом насиченого чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.
       Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування. Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики було заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо.
       На виконання сертифікаційної роботи з математики було відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті — 33. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання, — 62.
   
   У 2018 році складали ЗНО з математики 11 випускників Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія». Пунктом тестування була визначена Боярська ЗОШ І-ІІІ ступенів №5.

Всесвітній день вишиванки


   17 травня 2018 року, у третій четвер травня,  відзначалося міжнародне свято – Всесвітній день вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий зміг долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу чи на навчання. Не залишились осторонь і учні та вчителі
Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія», зокрема й одинадцятикласники зі своїм класним керівником Булахом А.В.  
 Учні та вчителі у національному одязі закликали кожного свідомого громадянина до вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної  свідомості.

неділя, 13 травня 2018 р.

Заходи до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


                    9 травня у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні 11 класу разом з директором Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» Ащенко Надією Василівною та класним керівником  Булахом Андрієм Васильовичем, окрім того що взяли участь в урочистостях на центральній  площі  Макарова, були присутні на врученні листів остарбайтерів, які не дійшли до адресатів у роки війни. 

    Завдяки наполегливій праці керівника Макарівського районного історико-краєзнавчого музею Гедза Віталія Анатолійовича, якому вдалося натрапити на ці листи у обласному архіві, рідні та близькі колишніх остарбайтерів отримали можливість мати вісточку від примусово вивезених  жителів Макарова та дізнатися яким було їхнє життя на чужині.


 Серед тих хто отримував листи був і вчитель історії Булах А.В., який згодом розповів про відправника-остарбайтера Савченко Марію  та її спогади про працю на чужині.

По завершенню цього заходу учні долучилися до праці бійців АТО, які висаджували бузкову алею у Панському парку. 









 Одинадцятикласники посадили кілька кущиків та привязали символічні сині та жовті кульки.











 На усіх цих заходах був присутній і селищний голова Токар Вадим Якович. 



середа, 9 травня 2018 р.

Виховна година "Подвигу жити в віках"


                



Ми в бою здобували свободу,
Ми в бою гартували її,
Ми пройшли переможним походом,
Пронесли крізь недолю-негоду
Прапор волі по рідній землї!
                                                   
                Ю. Корецький «Не здолати вільний край»




   ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але кожного року 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, а  9 травня  - День  Перемоги над нацизмом у роки Другої  світової війни, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

    З метою вшанування подвигу борців проти нацизму в Європі та всіх полеглих на фронтах і в тилу у роки Другої світової війни у 11 класі Макарівського НВК «ЗОШ І ступеня – районна гімназія» класним керівником  Булахом Андрієм Васильовичем було проведено виховну година «Подвигу жити в віках».
    Година  пам'яті полеглих у Другій світовій війні – це лише часточка великої данини пошани полеглим.  Під час виховної години учні та вчитель історії  згадали ветеранів, які своєю кров'ю відстояли нашу свободу. Учні розповіли історії про своїх предків-учасників війни.
     Кириленко Дарина розповіла про свого прадідуся Кириленка Григорія Андрійовича, який загинув у боях за наш Макарівський район. Показала та прочитала статтю з газети «Макарівські вісті» присвячену йому та пошукам його могили. Розповіла як вшановують память предка у родині.
     Савран Олександра розповіла про свого прадідуся, який загинув у Битві за Дніпро, а класний керівник Булах А.В. розповів про бойовий шлях своїх дідів-ветеранів 
    Мало залишилося учасників тих подій, і всі ми їм  щиро вдячні.
    Кожна людина зберігає в пам'яті момент свого життя, який  здається їй другим народженням, переломом у всій подальшій долі. Війна живе в душах переживших її такими спогадами, що вони ніколи не зможутьзабути цю війну тривалістю 1418 днів і ночей.
    Страшні сліди залишила війна. На території  України в руїни та згарища перетворили фашисти 114 міст і 28 тисяч сіл.
    Дорогою ціною дісталася  перемога. Дорогою ціною...
    Слава тим, хто здобув перемогу!!!
    Без миру немає майбутнього. Ми всі за спокій і радість від миру на нашій рідній землі, у нашій вільній Україні.